Rozwiń nowe pasje u 8-latka!

Rozwiń nowe pasje u 8-latka!

Dzieci w szkołach korzystając z książek niejako są zniechęcone do czytania w domu. Wynika to z negatywnych odczuć w kierunku szkoły, przemęczenia, czy znużenia. Jednak jeśli pojawia się pytanie, czy prezent dla 8-latka w postaci książki będzie odpowiedni, to odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak!

Pobudź zainteresowanie książkami

W tym wieku dzieci są jeszcze podatne na propozycje dorosłych, dlatego też wprowadzanie nawyków regularnego czytania, stymulacja dziecka do samorozwoju oraz zachęcanie do spędzania czasu wolnego z książką w ręku jest jeszcze możliwa. Jednak wybrana książka na prezent musi spełniać kilka ważnych warunków: 

  • być atrakcyjna wizualnie
  • być zgodna z zainteresowaniami dziecka
  • być dostosowana do wieku 

Książka dla 8-latka może być początkiem rozwinięcia nowej pasji, lub możliwością pogłębienia wiedzy na dany temat. W tym wieku obserwuje się znaczne zainteresowanie kosmosem, zwierzętami oraz samochodami, dlatego też warto dopasować pozycję do dziecka indywidualnie. Jednak jednym z najważniejszych aspektów jest okładka i wygląd książki w środku, dlatego też wybierać należy te z dużą ilością kolorowych ilustracji. W przypadku opowieści warto zdecydować się na książki, które przedstawiają codzienne historie, gdyż będzie to odzwierciedleniem życia dziecka, które chętnie utożsamia się z głównymi bohaterami. Dlatego też pozycje, takie jak “Dzieci z Bullerbyn”, czy “Ania z Zielonego Wzgórza” przedstawiające grupę przyjaciół, którzy mają mnóstwo przygód będą ciekawe oraz intrygujące. W przypadku książek edukacyjnych postawić warto na naukę języka obcego. Dzieci w tym wieku w dość szybkim tempie nabywają wiedzę, mają dobrą pamięć i szybko zaczynają się komunikować, zatem zarówno rozwijanie języka angielskiego równolegle z zajęciami w szkole, jak i zupełnie nowego języka będzie przydatnym narzędziem w przyszłości. 

Prezent dla 8-latka nie jest łatwo wybrać ze względu na szeroki asortyment na rynku, jednak warto podarować książkę, która może być początkiem nowej pasji, stanowić prezent dobrze przemyślany i przydatny.