Jaki prezent wybrać dla ośmiolatka?

Jaki prezent wybrać dla ośmiolatka?

Warto wiedzieć, że ośmioletnie dzieci bardzo często szukają pasji, którą mogłyby podzielać ze znajomymi. Świetnym rozwiązaniem może być podarowanie im produkty, który zainspiruje pociechę do znalezienia nowego zainteresowania. Doskonałym przykładem może być wartościowa książka, jako prezent dla 8 latka do czytania.

“George i tajny klucz do wszechświata” – Lucy Hawking, Stephen Hawking

Jest to seria książek, dzięki której dziecko będzie miało możliwość spojrzenia w kosmos z zupełnie innej perspektywy. Godny uwagi jest fakt, że Stephen Hawking jeszcze kilkanaście lat przed śmiercią opublikował ze swoją córką powieści dla dzieci o tematyce fantastycznonaukowej. Omawiana część w najprostszym możliwym ujęciu przybliża najmłodszym różne sekrety gwiazd, atomów, planet, galaktyk czy czarnych dziur. Jeżeli dziecku spodoba się ta pozycja, rekomendowane jest kupienie mu kolejnej części. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba dzieci interesuje się astronomią. Warto zatem zadbać o to, by dziecko rozwijało swoją pasję czytając m.in. książki napisane przez największe autorytety w tej trudnej i wymagającej dziedzinie nauki. 

“Przygody detektywa Blomkvista” – Astrid Lindgren

Jest to z kolei książka skierowana do dzieci, które uwielbiają rozwiązywać zagadki. Należy mieć świadomość, że autorka m.in. Dzieci z Bullerbyn czy Pippi Pończoszanki ponad siedemdziesiąt lat temu napisała także trzy powieści detektywistyczne, Niedawno postanowiono zebrać je w jedno zbiorcze wydanie, czyli “Przygody detektywa Blomkvista”. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że głównym bohaterem jest Kalle Blomkvist, którego marzeniem jest zostanie detektywem. Niestety trzydziestoletni mężczyzna nie ma jak rozwinąć skrzydeł. Jest to spowodowane tym, że mieszkańcy jego miejscowości są bardzo uczciwi. Oznacza to, że nie ma możliwości złapania kogokolwiek, kto miałby coś na swoim sumieniu. Bohater w pewnym momencie będzie jednak miał ogromne powody do radości. W okolicach Lillkoping pojawiła się bowiem bardzo podejrzana osoba.