Jaką książkę wręczyć w prezencie 8-latkowi?

Jaką książkę wręczyć w prezencie 8-latkowi?

Prezent dla 8 latka polecany przez pedagogów w postaci książki to inwestycja w jego przyszłość. Niezależnie od tego, czy będzie to powieść, fantastyka, komiks, książka przyrodnicza czy coś zupełnie innego, ważne jest, że do ręki dziecka trafia książka. Nie kolejna gra komputerowa, ale właśnie książka. Tylko obcowanie z książkami od dzieciństwa może sprawić, że dziecko zrozumie i poczuje, że książki można czytać dla przyjemności, że może to być dobrze i miło spędzony czas.

Jaką książkę sprezentować ośmiolatkowi?

Odpowiedź może być tylko jedna. Taką, która go zainteresuje. Rodzice znają swoje dziecko, wiedzą, co lubi robić, czym się interesuje. Jakie ogląda filmy, jakich historii chętnie słucha. Wybór musi być przemyślany, aby książka spełniła swoje zadanie. W księgarniach jest dużo ciekawych książek dla chłopców w wieku 8-9 lat. Warto niektórym przyjrzeć się bliżej.

Jeff Kinney – “Dziennik cwaniaczka. Zupełne dno”

Książka przygodowa o rodzinie Grega, która wpadła na pomysł spędzenia lata w środku lasu, w przyczepie campingowej. Wśród kleszczy, skunksów, wilków, kto wie, może i niedźwiedzi… Jest to kolejna książka o przygodach cwaniaczka, zabawna jak wcześniejsze. Niesamowity humor, treść uzupełniona śmiesznymi rysunkami – to musi się spodobać!

Kasia Keller – “Strach się bać. Tomasz Niefart”

To trzecia część przygód Tomka o pechowym nazwisku. Chłopak uważa, że takie nazwisko musi czynić z niego ofiarę, pechowca, któremu nic nie wychodzi. Ma naprawdę straszne przygody. Tata staje się kosmitą, sąsiad seryjnym mordercą… wszystkie poczynania Tomka jak zwykle kończą się niefartem. A może to wyobraźnia chłopca i jego patrzenie na świat przez czarne okulary są przyczyną niepowodzeń? Może wystarczy spojrzeć inaczej? Nie odbierać każdego zdarzenia jako totalnej porażki? Tylko czy ośmiolatki to potrafią? Seria książek o Tomku jest ciekawa, dużo tu humoru, akcja naprawdę wciąga. Poza tym, książka prowokuje do zastanowienia się nad swoim podejściem do codziennych zdarzeń i to też jest w niej cenne.

Dużo jest interesujących książek dla 8 latka, które mogą okazać się trafionym prezentem.